poniedziałek, 23 kwietnia 2012

KARMA. Kraków, Krupnicza 12


Karma powstała rok temu i dziś jest już miejscem niemal kultowym. Przerobiona z typowego krakowskiego mieszkania w krakowskiej kamienicy, szybko stała się jednym z najmodniejszych lokali ukierunkowanych na świadomych i wymagających klientów.


Karma wyróżnia się w Krakowie fantastyczną organiczną kawą Union, którą serwują naprawdę świetnie wyszkoleni bariści. Co więcej, Karma karmi, i to jak! Świetna kuchnia wegetariańska i wegańska i absolutnie powalające ciasta (również bezglutenowe i wegańskie).


Polecam ich stronę na Facebooku

W Karmie znajdziecie codziennie kilka propozycji śniadaniowych i obiadowych. Są zupy, surówki i kilka rodzajów tart. Ja wybrałam tartę z ricottą, szpinakiem i pieczarkami:


Mój towarzysz skusił się na śniadanie- omlet z warzywami. Był bardzo puchaty i delikatny.Więcej zdjęć z Karmy znajdziecie u Asi- Styledigger.

PS. Cieszy mnie, jak w ostatnim czasie ożyła ulica Krupnicza. Jeszcze parę lat temu była tylko trasą przelotową dla tabunów studentów na trasie uczelnia- Rynek. Wartość Krupniczej znacznie wzrosła, gdy pojawiły się takie miejsca jak Księgarnia Bona, Yellow Dog, Da Monica i właśnie Karma.
Nie można też zapomnieć o dwóch sklepach ekologicznych: Delikatesy Natura i mega klimatyczny Naturalny Sklepik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz