niedziela, 4 listopada 2012

DOBRA KASZA NASZA. Zakopane, Krupówki 48

Jeśli wybierasz się do Zakopanego, to koniecznie zapamiętaj ten adres. Albo nie musisz pamiętać. Wystarczy, że powędrujesz w górę Krupówek, by na samym końcu "komercyjnej" części tej ulicy odnaleźć lokal "Dobra kasza nasza". To prawdziwa oaza spokoju na Krupówkach. Można tu usiąść w miękkim fotelu, popatrzeć komuś w oczy przy nastrojowym oświetleniu, posłuchać Nory Jones i po prostu odpocząć.Lokal, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w kaszy. Nadal niedocenianej, traktowanej w Polsce "per noga", a przecież tak zdrowej i pysznej. W Karcie dań znajdziemy kilkanaście konfiguracji zapiekanek z kaszy w cenach 14.90 zł - 18.90 zł. Jak pisze Kasza:
Nasze kasze mieszamy z odpowiednio dobranymi składnikami a następnie zapiekamy w piecu w specjalnych kokilkach i podajemy na drewnianych deskach z dowolną surówką i sugerowanym sosem.

Na życzenie można zmienić kaszę i sos, można też dobrać sobie ulubioną surówkę. Wszystko wygląda pięknie, na przykład tak (Kasza perłowa z marynowaną piersią z kurczaka, cebulką i ziołami. Sos czosnkowy):Podczas dwóch wizyt w lokalu (w odstępach kilku miesięcy) zastaliśmy promocję "Do każdej kaszy duże piwo za 2.50 zł". Czego chcieć więcej. Pełowartościowe danie i zimne piwko za kwotę około 20 złotych :)

Serdecznie polecam i czekam na filię "Dobrej kaszy" w Krakowie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz